اینجا هستید: Skip Navigation Links
تسلا به رکورد تولید ۳۰۰هزار خودرو در سال رسید تسلا به رکورد تولید ۳۰۰هزار خودرو در سال رسید

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، شرکت تسلا که از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای تمام برقی و الکتریکی لوکس در جهان است، از آغاز فعالیت اش تاکنون، علیرغم تولید خودروهای برقی بسیار باکیفیت، لوکس، زیبا و پرقدرت، نتوانسته بود آن چنان که انتظار می رفت، به موفقیت خاصی رسیده و یا  به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت خود دست یابد. حالا گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که شرکت آمریکایی تسلا سرانجام موفق شده است که 300 هزار خودروی برقی و الکتریکی در سال تولید کند.

این شرکت به طور ضمنی این میزان تولید را تایید کرده و خاطرنشان کرده است که از هدف سالانه خود نیز جلوتر است و این می‌تواند نقطه عطفی برای سرعت بخشیدن به روند تولید و فروش خودروهای این شرکت به شمار برود. این امر همچنین می‌تواند بدین معنا باشد که تولید تسلا مدل 3 در آینده نزدیک به مقدار قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت.

طبق این گزارش‌ها، در پایان سال گذشته 2017 میلادی تسلا 289 هزار خودروی برقی و الکتریکی تولید کرده است که در این میان سهم تسلا مدل S، 212 هزار و 821 دستگاه، سهم خودروی تسلا مدل X  71 هزار و 927 و سهم خودروی تسلا رودستر تنها 2 هزار و 450 دستگاه خودرو بوده است.

البته این آمارها به طور رسمی از سوی شرکت تسلا اعلام نشده است چراکه هنوز این شرکت جاه طلب و تکنولوژی محور گزارش سه ماهه پایانی سال 2017 خود را ارائه نداده است.

بر اساس آخرین اخبار، یکی از مهم ترین اهداف این شرکت رسیدن به مرز تولید 300 هزار دستگاه خودروی برقی تسلا بوده است که حالا بر فرض درست بودن این آمارها تسلا به هدف خود دست یافته و  وعده ای را که به سهامدارانش داده بود به تحقق رسانده است.

1396/12/04


تاریخ: 1395/05/18
http://www.asrekhodro.com